• Konference Kognice a umělý život 2018

  Tým organizací z Masarykovy univerzity připravuje další ročník tradiční česko-slovenské konference Kognice a umělý život, která se uskuteční ve dnech 30. 5. – 1. 6. v hotelu Santon na březích Brněnské přehrady. Jistě bude na co se těšit!

  Tento ročník bude zaměřen nejen na kognici v živých i umělý systémech, ale zejména na komunikaci a její nové možnosti. Velkým lákadlem ročníku 2018 bude pásmo praktických workshopů, na nichž bude možnost si vybrané technologie vyzkoušet.

  Termíny, podrobnosti a aktuální informace naleznete na facebookové události a webu konference.

  Tým organizací z Masarykovy univerzity připravuje další ročník tradiční česko-slovenské konference Kognice a umělý život, která se uskuteční ve dnech 30. 5. – 1. 6. v hotelu Santon na březích Brněnské přehrady. Jistě bude na co se těšit! Tento ročník bude zaměřen nejen na kognici v živých i umělý systémech, ale zejména na komunikaci a její ...
 • Aktualizovali jsme stránku Seznam organizací, laboratoří a výzkumných skupin

  Hledáte pracoviště nebo laboratoř pro svou stáž v oblasti kognitivních disciplín? Obor pro své navazující studium, nebo letní školu? Potom se vám může hodit náš Seznam organizací, laboratoří a výzkumných skupin, který čerstvě aktualizoval kolega Michal Bída.

  Hledáte pracoviště nebo laboratoř pro svou stáž v oblasti kognitivních disciplín? Obor pro své navazující studium, nebo letní školu? Potom se vám může hodit náš Seznam organizací, laboratoří a výzkumných skupin, který čerstvě aktualizoval kolega Michal Bída.
 • Přednáška 23. 3., Brno – „Literární postava a kognitivní výzva“

  Společnost pro kognitivní vědu a filosofii si vás dovoluje pozvat na přednášku „Literární postava a kognitivní výzva„, kterou prosloví Bohumil Fořt.

  Přednáška se bude konat ve čtvrtek 23.03. od 17:30 v budově Filozofické fakulty MU, ulice Arna Nováka 1 v místnosti A11.

  Přednáška se zaměří na klasicky poetologickou kategorii literární postavy a pokusí se zhodnotit přínos jejího kognitivistického uchopení.

  Continue reading →Společnost pro kognitivní vědu a filosofii si vás dovoluje pozvat na přednášku „Literární postava a kognitivní výzva„, kterou prosloví Bohumil Fořt. Přednáška se bude konat ve čtvrtek 23.03. od 17:30 v budově Filozofické fakulty MU, ulice Arna Nováka 1 v místnosti A11. Přednáška se zaměří na klasicky poetologickou kategorii literární postavy a pokusí se zhodnotit přínos jejího ...

 • Přednáška 22.3., Praha – „Punk at the UK“

  Společnost pro kognitivní vědu a filosofii Vás srdečně zve na březnovou přednášku na téma „Punk at the UK: Sociální zakotvení estetických preferencí na příkladu studentů Univerzity Karlovy“, kterou si pro nás připravil Mgr. et Mgr. Ondřej Špaček, Ph.D.
  Přednáška se uskuteční ve středu, 22. 3. 2017 od 18:00 na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, nám. Jana Palacha 2, místnost 301.

  Continue reading →Společnost pro kognitivní vědu a filosofii Vás srdečně zve na březnovou přednášku na téma „Punk at the UK: Sociální zakotvení estetických preferencí na příkladu studentů Univerzity Karlovy“, kterou si pro nás připravil Mgr. et Mgr. Ondřej Špaček, Ph.D. Přednáška se uskuteční ve středu, 22. 3. 2017 od 18:00 na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, nám. Jana Palacha ...

 • CTS: Ivan Havel – Přirozené a umělé myšlení II

  Doc. Ivan M. Havel v letním semestru opět otevírá svůj předmět Přirozené a umělé myšlení akreditovaný na MFF.

  Zahájení: středa 1. března 2017, 14:30 – 16:00, dále vždy o středách ve stejný čas.
  Místo konání: seminární místnost CTS (Praha 1, Husova 4, 3.p.).

  Continue reading →Doc. Ivan M. Havel v letním semestru opět otevírá svůj předmět Přirozené a umělé myšlení akreditovaný na MFF. Zahájení: středa 1. března 2017, 14:30 – 16:00, dále vždy o středách ve stejný čas. Místo konání: seminární místnost CTS (Praha 1, Husova 4, 3.p.). Anotace Zkoumání vybraných pojmů a myšlenek kybernetiky, umělé inteligence, kognitivní vědy, filosofie mysli a příbuzných oborů. ...

 • Workshop 29-31.5., Košice, „Cognitive neuroscience of auditory and cross-modal perception“

  Perception and Cognition Lab Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach Vás zve na již třetí workshop s titulem „Cognitive neuroscience of auditory and cross-modal perception“, který se bude odehrávat ve dnech 29. – 31. 5. 2017 v Košicích.

  Podrobnmosti naleznete na stránce konference: https://pcl.upjs.sk/workshop2017/

  Continue reading →Perception and Cognition Lab Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach Vás zve na již třetí workshop s titulem „Cognitive neuroscience of auditory and cross-modal perception“, který se bude odehrávat ve dnech 29. – 31. 5. 2017 v Košicích. Podrobnmosti naleznete na stránce konference: https://pcl.upjs.sk/workshop2017/ Objectives This workshop will include advanced research talks (and introductory lectures) on a range ...

 • Přednáška 24.1., Praha – „Vývojová a kognitivní robotika“

  Společnost pro kognitivní vědu a filosofii Vás srdečně zve na lednovou přednášku na téma „Vývojová a kognitivní robotika aneb jak pomocí čtyřnohých a humanoidních robotů modelovat mechanizmy reprezentace těla a peripersonálního prostoru“, kterou si pro nás připravil Mgr. Matěj Hoffmann, Ph.D.

  Přednáška se uskuteční v úterý 24. 1. od 18:00 na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, nám. Jana Palacha 2 (místnost bude upřesněna ve facebookové události).
  Continue reading →Společnost pro kognitivní vědu a filosofii Vás srdečně zve na lednovou přednášku na téma „Vývojová a kognitivní robotika aneb jak pomocí čtyřnohých a humanoidních robotů modelovat mechanizmy reprezentace těla a peripersonálního prostoru“, kterou si pro nás připravil Mgr. Matěj Hoffmann, Ph.D. Přednáška se uskuteční v úterý 24. 1. od 18:00 na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, ...

 • Konference Kognícia a umelý život XVII – 31.5. – 2.6. 2017

  Ve dnech 31.5.-2.6.2017 se bude konat již 17. ročník mezioborové konference Kognícia a umelý život XVII, organizovaný Centrem pre kognitívnu vedu na FMFI UK, Bratislava s podporou Slovenské spoločnosťi pre kognitívnu vedu.

  Tradiční česko-slovenská konference KUŽ / KUZ nabízí možnost se setkat se se zajímavými odborníky z různých oblastí – tentokrát (opět) v malebném prostředí Trenčianských Teplic na Slovensku. Pro studenty je v případě aktivní účasti možnost ucházet se o grant na pokrytí účastnického poplatku.

  Web konference http://cogsci.fmph.uniba.sk/kuz2017/ bude v lednu doplněn o další informace.

  Ve dnech 31.5.-2.6.2017 se bude konat již 17. ročník mezioborové konference Kognícia a umelý život XVII, organizovaný Centrem pre kognitívnu vedu na FMFI UK, Bratislava s podporou Slovenské spoločnosťi pre kognitívnu vedu. Tradiční česko-slovenská konference KUŽ / KUZ nabízí možnost se setkat se se zajímavými odborníky z různých oblastí – tentokrát (opět) v malebném prostředí Trenčianských ...
 • Přednáška 24.11., Praha – „I/racionalita kauzální usuzování“

  Společnost pro kognitivní vědu a filosofii Vás srdečně zve na listopadovou přednášku na téma „I/racionalita kauzální usuzování na základě vnímané koincidence událostí“, kterou si pro nás připravil PhDr. Luděk Stehlík z Filozofické fakulty UK.

  Přednáška se uskuteční ve čtvrtek, 24. 11. od 18:00 na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, nám. Jana Palacha 2, místnost P104.
  Continue reading →Společnost pro kognitivní vědu a filosofii Vás srdečně zve na listopadovou přednášku na téma „I/racionalita kauzální usuzování na základě vnímané koincidence událostí“, kterou si pro nás připravil PhDr. Luděk Stehlík z Filozofické fakulty UK. Přednáška se uskuteční ve čtvrtek, 24. 11. od 18:00 na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, nám. Jana Palacha 2, místnost P104. Anotace ...

 • Přednáška 23.9., Brno – „General Factor Modelling in Psychology“

  Society for Cognitive Science and Philosophy cordially invites you to the talk of Peter Edelsbrunner (ETH Zurich) in Brno. Peter will present the topic of General Factor Modeling in Psychology: Indeterminacy problems and Alternative Routes

  The talk will take place on September 23rd, 2016 at 11:00 in B2.41

  Attendance is free, event is sponsored by the Faculty of Arts,  Masaryk University.
  Continue reading →Society for Cognitive Science and Philosophy cordially invites you to the talk of Peter Edelsbrunner (ETH Zurich) in Brno. Peter will present the topic of General Factor Modeling in Psychology: Indeterminacy problems and Alternative Routes The talk will take place on September 23rd, 2016 at 11:00 in B2.41 Attendance is free, event is sponsored by the Faculty ...