Idea

Na počátku byla Ondřejova roztrpčenost nad dezintegrovaností, ba spíše neexistencí komunity lidí kolem kognitivních věd v českém prostředí. Informace o zajímavých a relevantních akcích se šíří většinou po známých, v rámci jednotlivých kateder vysokých škol atd. Nedostatečnost tohoto stavu se plně projevuje tehdy, když někdo zvenčí chce pozvat na pořádanou akci kognitivní vědce z České Republiky – neexistuje zde žádný jedoduchý způsob, jak najednou oslovit více lidí s potenciálním zájmem o věc.

Web cognitivescience.cz

Tento záměr vytvořit komunikační platformu pro vědce, filosofy a další zájemce o kognitivní vědy vedl k vytvoření webu www.cognitivescience.cz, který měl za cíl se stát vyhledávaným zdrojem informací, kam se budou kognitivní vědci, i další příznivci a zájemci z řad spřízněných oborů vracet, aby se dozvěděli, co se právě nyní děje v komunitě a jaké zajímavé workshopy a konference jsou na obzoru.

Server fungoval jako samostatný web od června 2011 do září 2015, kdy je spojen s webem SCSP – Společnosti pro kognitivní vědu a filosofii aby tak vznikl větší, propojený, lépe organizovaný a aktualizovaný společný projekt.

Jak odebírat aktuality

Doporučujeme odebírat zprávy o obsahu pomocí našeho RSS. Můžete si vybrat, zda budete odebírat pouze Aktuality ze světa kognitivní vědy, nebo Aktuality SCSP, nebo obojí (lavní feed)

Mailinglist Cognitive Science Czech Republic

Pro výměnu informací v kondenzovanější, rychlejší a pohodlnější formě byl založen Mailinglist kognitivní vědy v ČR, po vzoru mnohých evropských a celosvětových tematických mailinglistů. Cíl je jasný – umožnit jednoduché šíření relevantních informací mailovou formou. Snad každý si najde čas na přeposlání mailu se zajímavou pozvánkou na sběrnou adresu kognitivni-veda@googlegroups.com. Mailinglist je implementován jako Google Group, která zajišťuje rozesílání každého přijatého emailu na všechny emaily zapsaných odběratelů. Více o něm se dozvíte na speciální stránce.

Kdo za tím stojí

Tento web vznikl z iniciativy Ondřeje Bečeva a Společnosti pro kognitivní vědu a filosofii. Aktuálně je obhospodařován týmem členů SCSP, které naleznete v sekci Lidé.