Čas se nedá nafouknout, a tak se asi každému z nás někdy stalo, že jsme zmeškali nějakou zajímavou akci. V naší Společnosti pro kognitivní vědu a filosofii pravidelně pořádáme přednášky různých vědních či filosofických témat a nechtěli jsme, aby naši pravidelní účastníci byli limitováni termínem a místem konání. Představa, že vzácní hosté odprezentují své téma nabité informacemi a zajímavými poznatky a po jejich skončení zbudou pouze vzpomínky, se nám též nezamlouvala. Nasnadě tedy bylo naše setkání zaznamenávat. Po pokusech nahrávat přednášky na vlastní pěst jsme se rozhodli, že kontaktujeme službu SlidesLive, která nabízí platformu pro zveřejnění záznamů takových událostí.

SlidesLive nám ihned odpověděli, nejen že byli velmi vstřícní a ochotní, ale také nás v našem nápadu podpořili. Byli jsme nadšení z jednoduchosti celého průběhu. Všichni s námi stále komunikovali, věnovali nám svůj čas a vše nám dopodrobna vysvětlili. K naší přednášce nám vytvořili i úvodní slide, díky čemuž naše přednáška vypadá elegantně, a je tak doopravdy ke zhlédnutí online pro každého. SlidesLive nám dokonce jako nevýdělečnému spolku poskytli startovní balíček s kreditem na nahrávání přednášek, což nám velmi ulehčilo situaci.

Na stránkách SlidesLive můžete najít spoustu zajímavých přednášek – úplně jako v moderní Alexandrijské knihovně! Člověk, který si pustí přednášku z domova, má k dispozici všechny informace jako přítomný posluchač a není ochuzen o nic.

Pro uživatele SlidesLive je skvělou pomocí automatické zpracování videa – nahrávání přednášky, slidů a jejich synchronizace se udělá pomocí několika kliknutí – tak se nikdo nemusí otravovat se složitým editováním videa, nahráváním kdesi na internet a řešení grafického provedení. To vše zařídí jejich služby. Je to velmi intuitivní a jednoduché, takže to zvládne i kdejaký filosof. Kromě záruky, že se naše přednášky neztratí a budou vždy k nalezení, se tak přidal i komfort jednoduché práce. SlidesLive nemůžeme jinak než doporučit. Jejich mladý a entuziastický kolektiv je stále k ruce a není také bez zajímavosti, že SlidesLive je původní český webový startup, který je také podpořen českým kapitálem. My se těšíme na další spolupráci s tímto zajímavým projektem a na nahrané přednášky.

Nyní tedy naleznete všechny naše přednášky z Prahy a Brna v našem archivu přednášek, který najdete na http://slideslive.com/scsp